top of page

Річний звіт  за 2021– 2022 навчальний  рік з визначенням річних завдань, на майбутній період.

   Річний звіт  за 2021– 2022 навчальний  рік з визначенням річних завдань, на майбутній період.

 

  • В повному режимі КЗДО працював до 24.02.2022 року . 24 лютого розпочалася війна

 

         Заклад дошкільної освіти ( дитячтий садок ) « Білочка » розташований за адресою : вулиця Богдана Хмельницького 22.м. Тростянець. Рік заснування закладу — 1985р. У закладі дошкільної освіти встановлено 5 – денний робочий тиждень. Заклад переходить на дистанційну форму навчання.

         Пріоритетним напрямком роботи ЗДО є фізкультурно – оздоровча робота з дітьми, національно патріотичне виховання дітей дошкільного віку.

     Робота в дошкільному закладі ведеться у відповідності до державних документів  -  Закону України «Про мову»,  Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про охорону дитинства», Державною національною програмою «Освіта» (Україна 21 століття). З урахуванням завдань, які ставить держава, керувались Положенням «Про дошкільний навчальний заклад», Статутом КЗДО «Білочка», Конвенцією про права дитини та іншими законодавчими та нормативно – правовими актами з питань виховання дітей. Лист МОН України№ 1/3845- 22 від 02.04.2022 року « Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного станув Україні »

        Навчально – виховна робота здійснювалась  відповідно програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі » .

 Мовою навчання закладу дошкільної освіти «Білочка» - є українська. У закладі дошкільної освіти працює 3 групи.

Освітня робота  закладу  спрямована на гармонійний розвиток кожної дитини,  здійснюється відповідно до плану роботи на навчальний рік та літній оздоровчий період. Індивідуальне дистанційне планування освітньої роботи  у вікових групах здійснюється за регламентом життєдіяльності відповідно до блочно – тематичного планування з урахуванням освітніх ліній, та базується на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

Освітня робота спланована відповідно до сучасної мети виховання  оновленого змісту дошкільної освіти, підготовку, збагачення досвіду педагогів новими прогресивними методами, щодо організації дистанційної роботи з дітьми.

       Під час дистанційної форми навчання, з метою досягнення очікуваних результатів навчання (набуття компетентностей) у 2022-2023 навчальному році педагогами закладу будуть реалізовуватися різні форми освітнього процесу

- відео-заняття, перегляд відеороликів, дидактичні ігри, відео-розповіді, аудіо-казки, руханки, фізкультхвилинки, розучування віршів …

      Вихователі планують проведення заняття з використанням комп’ютерів, для дітей старшого дошкільного віку два рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня). Безперервна тривалість роботи з комп’ютером не повинна перевищувати 10 хвилин. Після занять з дітьми проводять зорову гімнастику.

     Тривалість перегляду розважальних телевізійних передач не повинна перевищувати 20 хвилин на день для дітей 3-4 років і 30 хвилин для дітей 5-6 років»

     Тривалість заняття з використанням електронних технічних засобів навчання ( з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проводяться у разі згоди батьків не більше 10 хвилин. Для дітей старшого дошкільного віку безперервна тривалість занять з використанням ТЗН (інтерактивні дошки, відеопроектори тощо) не повинна перевищувати 15 хвилин».

При дистанційному навчанню  вихователі в своїй роботі використовують різні види  спілкування:

  • Електронна пошта .

  • Чат 

  • Соціальні мережі 

        

                Фізичне виховання дітей в дистанційному режимі передбачає проведення :

- ранкової гімнастики;

- ритмічні руханки;

- занять фізичною культурою;

- вправи зі спортивним обладнанням;

- загартування;

- вправи на дрібну моторику;

             Заняття з  музичного виховання дітей передбачає  проведення :

  • Голосових вправ, співів, музично – ритмічних вправ ( відтворювання ритму), перкусії ( музика тіла), музично – рухливої діяльності ( руханки, танці), музичних ігор.

Заклад дошкільної освіти «Білочка» забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, які постійно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи семінари, методичні об'єднання, курси підвищення кваліфікації;

Всього в ЗДО працює 15 працівників

Навчально-виховний процес в дошкільному закладі забезпечували  педагогічні працівники :

 1 директор, 1 старша сестра медична, 5 вихователів, 1 музичний керівник, та 1 старша сестра медична.

  За рівнем кваліфікаційного рівня у дошкільному навчальному закладі педагоги мають такі кваліфікаційні категорії у минулому році :

«спеціаліст вищої  категорії» –  2       28,6%

«спеціаліст першої категорії» – 4      57,1%

«спеціаліст» – 1            14,3%

Провести атестацію педагогів не дали російські війська які ввійшли на нашу українську землю.

        Навчально – виховна робота здійснювалась  відповідно освітньої  програми :

  1.  Оновлена програма розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі»

2. Базовий компонент дошкільної освіти.

 

 При організації роботи ЗДО « Білочка» всі працівники керувалися планом роботи закладу на 2021-2022 навчальний рік, який розглядається на педагогічній раді та схвалюється нею, затверджується керівником закладу.

 В ЗДО ефективно був організований освітній процес, який завжди носив науково-методичний і пошуковий характер. Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація директора, вихователів, музичного керівника, інструктора з фізкультури.

Форма планування освітньої діяльності - за освітніми лініями (Базовий Форма планування освітньої діяльності - за освітніми лініями (Базовий компонент дошкільної освіти України).

Вихователі планують роботу з дітьми використовуючи 2 види планів: перспективний та календарний.

Перспективний план розробляється на 2 тижні/ 1 місяць наперед. Форма планування блочно — тематичнп. Блок триває 1 тихдень, в планування  зазначається тема блоку,  тема дня.

- комплекси вправ ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну;

- орієнтовний розподіл занять на тиждень;

- робота з батьками на місяць;

- примітка для зазначення змін у плануванні тощо.

Календарні плани складаються вихователями на свою зміну (І чи ІІ половину дня). У цих планах зазначаються:

- тема /тижня/дня;

- дата;

- І чи ІІ половиня дня;

- форми та методи роботи визначені перспективним планом роботи у поширеному вигляді в порядку проведення;

Музичний керівник планує роботу за перспективно-календарним планом, в якому містяться дата, вид заняття, види музичної діяльності на занятті, етапи вивчення музичного репертуару. Кожна група має власний план музичного розвитку дітей. Плани складаються музичним керівником на місяць вперед.

Інструктор з фізкультури планує роботу за декількома планами:

перспективним, в якому зазначено всі основні рухи, якими повинні оволодіти діти за рік з визначеними термінами їх вивчення, розвитку та вдосконалення;

перспективним, в якому зазначено всі рухливі ігри, якібудуть використовуватися протягом року для конкретної групи із зазначеними термінами використання;

Ці плани складаються інструктором з фізкультури на рік.

Резудьтати реалізації річних завдань.

 

Основні завдання над якими працював колектив ЗДО у 2021-2022 н.р.

 

1. Формувати  здоров'язбережувальну компетентність дитини: знайомити з умовами збереження власного здоров'я, значенням рухової активності та безпечного харчування в зміцненні здоров'я, впливом природних чинників на стан здоров'я . Виховувати у дітей ціннісне ставлення до чистоти довкілля, як важливої умови безпечного проживання людини у природному середовищі.

 

2. Продовжувати формувати комунікативно-мовленнєву, математичну компетентності дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик і технологій: логічні блоки З.Дьєнеша, мнемотехніки  та Леготехнології

 

3 Підвищувати рівень культури педагогів у використанні мультимедійних засобів для самоосвіти та в організації навчально пізнавальної діяльності дошкільників.

 

 4. Продовжити роботу по створенню і підтримці сучасного освітнього простору, сприятливого для гармонійного розвитку  особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

  В реалізацію річного плану роботи закладу довелося внести корективи в зв'язку з військовим станом в Україні.  Педагогічному колективу не вдалося в повній мірі розглянути всі аспекти та реалізувати ряд завдань, заклад не працював з 24.02.2022 до 01.09.2022 року.

   2.Діяльність методичного кабінету

 В ЗДО не передбачено посади методиста та методичного кабінету. Тому кожен педагог має власний методичний куточок, який постійно поповнює. Методична робота дошкільного закладу була спрямована на гармонійний розвиток кожної дитини, відповідно до сучасної мети виховання  оновленого змісту дошкільної освіти, підготовку, збагачення досвіду педагогів новими прогресивними методами, впровадження новітніх розробок, застосування особистісно – орієнтованої моделі,  сучасних педагогічних технологій:

 

- «Логічні блоки З.Дьєнеша» - Золотухіна І.В.

 - Авторська інноваційна програма «Казкова фізкультура » Методика М.М.Єфименка  Слабоспицька В.Ю.

 - Міжнародна програма « Афлатун» Департамент освіти Вінницької міської ради. Максименко Т.В.

- «Мнемотехніка»  - всі педагоги дошкільних груп;

 -  «Лего технології » – Пономаренко А.М.

В  закладі в минулому навчальному закладі були проведені слідуючі форми роботи :

 - семінар на тему « Рухова та здоровязбережувальні компетентності дитини» - Слабоспицька В.Ю., Золотухіна І.В., Трофімцова Н.М..

- цільовий семінар _» Проблема насильства над дітьми дошкільного віку»- Максименко Т.В.

- консультації для працівників — директор, сестра медична.

- колективні перегляди з економічного, екологічного виховання  дошкільників, логіко — математичного розвитку.

   Для розвитку музичних здібностей дошкільнят, протягом навчального року були проведені слідуючі свята та розваги:

-  День знань, День козацтва - «Ми діти козацького роду», Свято осені

 « Овочева родина», «Осінь по землі крокує», Свято Миколая, Новорічні свята, «Сієм, сієм, посіваєм...»,

Практична робота будувалася за таким розподілом матеріалів :

1.Пожежна безпека. Теми Днів здоров’я , занять, бесід, різноманітних ігор : «Вогонь-це ворог всього живого», «Небезпечні іграшки»; розваг «Обережно, ялинка».

2.Дитина на вулиці. Теми Днів здоров’я, занять-тренінгів, ігор, бесід, моделювання ситуацій : «Країна пішохідних наук»,  «З гірки швидко я лечу». «Я маленький пішохід», «В країні світлофора Моргайлика».

3.Особиста безпека дитини. Теми Днів здоров’я, занять з моделюванням ситуацій, обговорення : «Я залишився сам вдома» «Є у мене ковзани і лижі», «Лихі незнайомці», «Перша медична допомога», «Така підступна вода».

4.Цивільна оборона та надзвичайні ситуації (старші дошкільники): заняття-тренінги за темами «Дитина і навколишній світ», «SOS!» (правила виклику рятувальних служб),  перегляд ілюстрацій «Перша допомога», «Допоможи собі сам», моделювання ситуації «Тривога!», заняття «Увага всім!», «Команда рятувальників вирушає на допомогу», «Тижні безпеки».

За 2021/2022 навчальний рік покращився наочний матеріал з навчання дітей правилам пожежної безпеки, дорожнього руху, правилам особистої безпеки. У   групі обладнані куточки з ОБЖД.  

Використання різноманітних форм і методів роботи з дітьми з питань дотримання  ними  правил безпечної поведінки  звело  дитячий травматизм  у  2021/2022 навчальному році в дошкільному закладі  на нуль. 

Та недостатньо була проведена робота з розділу «Цивільна оборона та надзвичайні ситуації», не всі діти знають як себе поводити під час стихійних лих, як себе поводити під час бурі, перемерзанні. Тому необхідно посилити роботу з дітьми   з надання  їм знань про надзвичайні ситуації.

З працівниками закладу дошкільної освіти з питання безпеки життєдіяльності  проводилися своєчасно всі  види інструктажів, за тематичним  планом заняття посадових осіб і спеціалістів, засідання комісії з охорони праці; 1 раз на квартал проводилися іспити на міцність спортивного обладнання, твердого інвентарю у спортивній залі, групі, на майданчиках; 2 рази на рік проводилися іспити пожежного обладнання; директор пройшла навчання та перевірку знань з цивільного захисту.

 

В наступному році необхідно використовувати більше різноманітних форм роботи з батьками і дітьми, залучати батьків до активної участі в роботі закладу дошкільної освіти з питань безпеки життєдіяльності дошкільників.

 

3. Результати моніторингу у якості освіти.

Оцінювання рівня розвиненості та вихованості дітей в ЗДО «Білочка» в 2021 - 2022 н. р. здійснювалося за  допомогою кваліметричної моделі(Лист МОН України «Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» від 06.11.2015р. №1/9 - 535). Але кінцевого результату немає.

      Випускний захід не відбувся. Всього по списку в старшій групі було 24 дитини

 

4. Забезпечення матеріально технічних та навчально методичних умов .

   У 2021-2022 н. р. за бюджетні кошти зміцнилась матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу «Білочка».

       В кожній групі постійно поновлюються  ігрові осередки, укомплектувано значну кількість сюжетно – рольових ігор, таких як лікарня, перукарня, магазин, дитячий садок, сім’я, школа, ферма, зоопарк, вуличний рух, ательє, пральня, корабель. Поповнено осередки пізнавальної діяльності, до якого входять матеріали для логіко – математичного розвитку, розвитку мовлення та грамоти, обладнання для експерементування. Але війна внесла свої корективи….Зараз основне питання це ремонт закладу та поновлення матеріально – технічної бази на 90 %.

 

5. Забезпечення медико — соціальних  та психолого - педагогічних умов.

  Медико — соціальні умови забезпечувались сестрою медичною та педагогічними працівниками. Сестрою медичною Біловол О.М.  для оздоровлення дітей  проводилися різноманітні форми та методи загартування:

- гімнастика пробудження, ходьба доріжкою здоров’я, умивання прохолодною водою, регулярне провітрювання приміщень, сталий режим прогулянок, шишковий  масажі, обтирання сухою рукавичкою, точковий масаж обличчя, долонь, пальців рук, вправи дихальної гімнастики. Продовжували  впроваджувати в роботу вправи із дихальної гімнастики  по С.Л.Кугук та Стрельникової О.М. Дихальні вправи допомагали навчати дитину правильно дихати, адже при більш глибокому диханні відбувається вентиляція легенів, очищення їх від бактерій та мікробів, які  спричиняють швидкий розвиток хвороб. Фітбол – гімнастика – є доцільним засобом для досягнення оздоровчої, корекційної й дидактичної мети. Заняття з м’ячем  сприяють зміцненню м’язів спини й черевного пресу. Розпочали впровадження парціальної програми з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку « Про себе треба знати, про себе треба дбати» , “ Казкову фізкультуру ” за Єфименко М.М.

  Результатом систематичного проведення фізкультурно – оздоровчої роботи є зменшення випадків простудних захворювань. На початок навчального року захворюваність дітей складала - 20 %.    

6 Взаємодія з батьками 

       У минулому році  педагоги співпрацювали з батьками за перспективним планом, затвердженим педагогічною радою .  Батьки всіх груп були  активними учасниками виставок, свят, розваг, заходів, що проводяться в дитсадку з дітьми та в заходах міста.

 Провівши аналіз роботи за 2021-2022 н. рік необхідно звернути увагу на :

 

-Виховання екологічної культури, уявленнь про природне довкілля, емоційного ставлення до природи у дошкільників.

- Формування у дітей патріотичних почуттів, вміння поводитися

в надзвичайних ситуацій

-Розвивати вміння поводити себе  в  надзвичайних  ситуаціях під час воєнних дій.

Звіт керівника за 2016-2017 навчальний рік

Звіт керівника за 2017-2018 навчальний рік

bottom of page